• Portal w dobrym bicie
img

Sprawdzone sposoby na wyciszenie mieszkania

Jeśli nasze mieszkanie jest położone w pobliżu ruchomej ulicy, jego wyciszenie staje się koniecznością. Oczywiście, możemy mówić o wielu metodach, które mogą nam pozwolić na realizację tak zdefiniowanego celu. Jedne są nieskomplikowane, inne zaś na tyle zaawansowane, że wcielenie ich w życie wiąże się z koniecznością przeprowadzenia remontu. Warto zapoznać się z tymi najpopularniejszymi, a następnie zdecydować, które z nich sprawdzą się najlepiej w naszym przypadku. Oczywiście, pierwszym krokiem niezmiennie pozostaje zlokalizowanie samego źródła hałasu. Najlepiej zrobić to wsłuchując się w mieszkanie, a następnie określając, skąd dobiegają te hałasy, które odbieramy jako najbardziej irytujące. Być może naszym problemem jest dźwięk lodówki i już sama mata wygłuszająca w drzwiach będzie w stanie rozwiązać ten problem?

Bardzo często naszym podstawowym problemem jest zbyt głośno pracujący sprzęt. Jego opanowanie może okazać się niemałym wyzwaniem, choć często sprawdzają się rozwiązania najprostsze takie, jak choćby wyczyszczenie go tak, aby pozbyć się lodu oraz kurzu. Jeśli to nie wystarcza, można pomyśleć o wygłuszającej macie na dnie szuflad i szafek, a także o stoperach w drzwiach. Odgło tupania, który potrafi irytować nie tylko sąsiadów, również nie jest problemem, od którego nie da się uciec. W tym przypadku skuteczne okazuje się położenie dywanu, chodnika albo wykładziny.

Czasem warto też pomyśleć o grubych zasłonach, te bowiem są w stanie przyczynić się do odcięcia naszego domu od hałasów pochodzących z zewnątrz. Jeśli chcemy poradzić sobie z hałasami w pokoju w bloku, szczególnie uporczywe okazują się niejednokrotnie te dźwięki, które pochodzą z mieszkania zlokalizowanego nad naszym. W takim przypadku jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem jest wyciszenie sufitu. Cel ten można osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów, a jednym z nich jest zainstalowanie podwieszanego sufitu, który jest w stanie stłumić każdy pochodzący z góry dźwięk.

Oczywiście, musimy pamiętać o tym, że przestrzeń pomiędzy sufitem właściwym a podwieszanym nie powinna być pusta, warto więc zainwestować w odpowiedni materiał o właściwościach izolacyjnych taki, jak choćby wełna mineralna. Zarówno wełna, jak i kauczuk syntetyczny, są też postrzegane jako materiały, które znajdują zastosowanie podczas okładania ścian. Oczywiście, również to rozwiązanie ma swoje wady, najpoważniejszą jest zaś to, że mamy do czynienia ze zmniejszoną powierzchnią mieszkania. Jeśli więc metraż ma dla nas znaczenie, musimy decydować się na rozwiązania bardziej nowoczesne, choć należy liczyć się z tym, że niejako automatycznie są też one droższe do tych, które uznajemy za klasyczne. Jeszcze nie tak dawno ściany wyciszano przede wszystkim z wykorzystaniem korka technicznego, którego grubość dochodziła do siedmiu milimetrów. Dziś rozwiązanie to nie jest już spotykane tak często, a jego miejsce zajmuje korek akustyczny. Ten pozwala na znacznie ściślejsze układanie, a do tego jest zdecydowanie bardziej elastyczny. Na uwagę zasługuje również to, że pozwala na lepsze tłumienie drgań.

Zespół LinkujPro

Zobacz również