• Portal w dobrym bicie
img

Gdzie nadają się panele akustyczne?

Zastosowanie pułapek basowych

Jeśli ktoś interesuje sie współczesną izolacją akustyczną ścian i podłóg, to powinien dowiedzieć się więcej na temat paneli i pianek akustycznych. Zdobycie informacji na ten temat nie jest trudne. Drgania, będące przyczyną słyszanych hałasów, mogą się rozprzestrzeniać dwiema drogami. Pierwszą drogą jest konstrukcja budynku, a drugą powietrze, które znajduje sie w pomieszczeniach. Hałas, jaki często słyszy się w mieszkaniach, powoduje duży zgiełk. Może on być spowodowany drgającymi sprzętami umieszczonymi w konstrukcji budynku (takimi są pompa albo wentylator). Hałas mogą też wywoływać uderzenia w podłogę, codzienne funkcjonowanie albo zwykłe chodzenie. Właściwe układy akustyczne to doskonale rozwiązanie, aby pozbyć się albo zmniejszyć niechciane dźwięki.

Panele akustyczne to sposób na niwelowanie niechcianych tonów. Mogą być umieszczane w środku mieszkania. Nadają się też do studia nagrań, do dyskotek albo pokojów odsłuchowych. Dzięki nim da się zniwelować czas pogłosu oraz zredukować hałasy w znaczący sposób. Można je dobrać w kilku typach i wielkościach. Barwę i wzór da się dobrać dokładnie do potrzeb własnego domu lub mieszkania, ponieważ jest duży wybór tego typu produktów. Panele dzielą się na te, które wykorzystuje się w warunkach domowych oraz na te wykorzystywane w pomieszczeniach z grubymi dechami – najczęściej w miejscach użyteczności publicznej oraz w profesjonalnych miejscach.

Czasem wykorzystuje sie je także w przemyśle, np. na dużych halach produkcyjnych. Wykonuje sie je z pianki akustycznej wysokiej jakości, dzięki czemu można uzyskać odporność na uszkodzenia mechaniczne i niszczące elementy z otoczenia. To właśnie pianka jest tym materiałem, który odpowiada za zniwelowanie dudnienia i odbijanie tonów od sufitu i podłogi. Ostatnio coraz częściej stosuje się piankę akustyczną także w pojazdach samochodowych, gdzie ma ona odpowiadać za niwelowanie hałasu. Montuje sie ją w drzwiach i bagażniku. Ten materiał jest bardzo prosty w użytkowaniu. Bez problemu się go przycina, ponieważ jest sprężysty. Natomiast dobre pułapki basowe sprawdza się w tych miejscach, gdzie słucha sie bardzo głośno muzyki (np. w profesjonalnym studiu nagraniowym). Można je zamontować w narożnikach takiego pomieszczenia, a jeśli jest taka potrzeba to i w łączeniach między ścianą a sufitem. Minimalizują efekt dławienia dźwięku. Pomagają też zniwelować dudnienie oraz wyciągnąć lepszy dźwięk z różnych sprzętów. W razie wątpliwości i pytań, zachęcamy do kontaktu.

Zespół LinkujPro

Zobacz również